Vishay/Dale RNC50J3241BSRSL
RNC50J3241BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3241BSRSL
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3241BSRSL.pdf
Availability of RNC50J3241BSRSL
QUANTITY
RNC50J3241BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3241BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3241BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3241BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3241BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3241BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3241BSRSL
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 28-SSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 37V SC-82AB datasheet.pdf
BALANCER AERO-MOTIVE datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 82MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf