Vishay/Dale RNC50J32R8DSRE6
RNC50J32R8DSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J32R8DSRE6
Brief Description
RES 32.8 OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J32R8DSRE6.pdf
Availability of RNC50J32R8DSRE6
QUANTITY
RNC50J32R8DSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J32R8DSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J32R8DSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.8
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J32R8DSRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J32R8DSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J32R8DSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J32R8DSRE6
EVAL MOD FOR THS4121 datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO LGY 1.5X3"X 6' datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf