Vishay/Dale RNC50J3301BSB14
RNC50J3301BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3301BSB14
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3301BSB14.pdf
Availability of RNC50J3301BSB14
QUANTITY
RNC50J3301BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3301BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3301BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3301BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3301BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3301BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3301BSB14
CONN RECEPT 9POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 85 OHM OPEN SN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf