Vishay/Dale RNC50J3303BSB14
RNC50J3303BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3303BSB14
Brief Description
RES 330K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3303BSB14.pdf
Availability of RNC50J3303BSB14
QUANTITY
RNC50J3303BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3303BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3303BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3303BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3303BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3303BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3303BSB14
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 125MA 6 OHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf