Vishay/Dale RNC50J3303BSRE6
RNC50J3303BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3303BSRE6
Brief Description
RES 330K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3303BSRE6.pdf
Availability of RNC50J3303BSRE6
QUANTITY
RNC50J3303BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3303BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J3303BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3303BSRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J3303BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3303BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J3303BSRE6
MOSFET N-CH 500V 6.7A TO220FP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 43 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf