Vishay/Dale RNC50J3320FSBSL
RNC50J3320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3320FSBSL
Brief Description
RES 332 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3320FSBSL.pdf
Availability of RNC50J3320FSBSL
QUANTITY
RNC50J3320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3320FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3320FSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3320FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3320FSBSL
OUTPUT MODULE DC 44MA 15VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.00 7 ASY GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/YEL 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC SMART CARD 4KB FFC UNCASED datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
COM CAB MINI DIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDS datasheet.pdf