Vishay/Dale RNC50J3320FSRE6
RNC50J3320FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3320FSRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3320FSRE6.pdf
Availability of RNC50J3320FSRE6
QUANTITY
RNC50J3320FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3320FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J3320FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3320FSRE6
Related LinksRNC50J3, RNC50J3320FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3320FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J3320FSRE6
IC OTP 1MBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 24V 90A D2PAK datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6 OHM datasheet.pdf
RES SMD 379 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf