Vishay/Dale RNC50J3321BSBSL
RNC50J3321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321BSBSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3321BSBSL
QUANTITY
RNC50J3321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3321BSBSL
IC DAC 14BIT MPU COMP 28-DIP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 50V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
ANT OMNI FG 406-430MHZ 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.25W DO213AB datasheet.pdf