Vishay/Dale RNC50J3321FRB14
RNC50J3321FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3321FRB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3321FRB14.pdf
Availability of RNC50J3321FRB14
QUANTITY
RNC50J3321FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3321FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3321FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3321FRB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3321FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3321FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J3321FRB14
INDUCT ARRAY 6 COIL 159.65UH SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LINK MODULE UP TO 20A FOR J7MN datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 24POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5719 datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf