Vishay/Dale RNC50J3323BSRSL
RNC50J3323BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3323BSRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3323BSRSL.pdf
Availability of RNC50J3323BSRSL
QUANTITY
RNC50J3323BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3323BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3323BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3323BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3323BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3323BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3323BSRSL
CORD 18AWG 3COND M/F BLK 79" SJT datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO-220FP datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf