Vishay/Dale RNC50J33R2BSBSL
RNC50J33R2BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J33R2BSBSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J33R2BSBSL.pdf
Availability of RNC50J33R2BSBSL
QUANTITY
RNC50J33R2BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J33R2BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J33R2BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J33R2BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J33R2BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J33R2BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J33R2BSBSL
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIE SET 10 POSITION MODULAR datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CBL 3POS M8 PLUG-R/A SOCKET 2M datasheet.pdf
CAP CER 1UF 450V X7T 2220 datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT CHOPPER 3SIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO3 datasheet.pdf