Vishay/Dale RNC50J3401BSBSL
RNC50J3401BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3401BSBSL
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3401BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3401BSBSL
QUANTITY
RNC50J3401BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3401BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3401BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3401BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3401BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3401BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3401BSBSL
CONN HOUSING 12PS 2MM STR DL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 60POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SOCKET datasheet.pdf