Vishay/Dale RNC50J3401FSB14
RNC50J3401FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3401FSB14
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3401FSB14.pdf
Availability of RNC50J3401FSB14
QUANTITY
RNC50J3401FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3401FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3401FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3401FSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3401FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3401FSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3401FSB14
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
TUBE PVC 600V CLR 1"(26.31MM) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
FILTER POWER ENTRY 3A PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.050" 3MM 2LD datasheet.pdf
60A 3PH/240V 3P4W MI WT datasheet.pdf
CONN EDGE .100 40POS DL DIP datasheet.pdf