Vishay/Dale RNC50J3421BSB14
RNC50J3421BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3421BSB14
Brief Description
RES 3.42K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3421BSB14.pdf
Availability of RNC50J3421BSB14
QUANTITY
RNC50J3421BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3421BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3421BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3421BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3421BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3421BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3421BSB14
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK&LOOP PAD HOLDER 250HD 5PC datasheet.pdf
CONN SOCKET 11POS IDC 28AWG TIN datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 644.53125MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf