Vishay/Dale RNC50J3481BSB14
RNC50J3481BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3481BSB14
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3481BSB14.pdf
Availability of RNC50J3481BSB14
QUANTITY
RNC50J3481BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3481BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3481BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3481BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3481BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3481BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3481BSB14
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 113MA 9.4 OHM TH datasheet.pdf
THRU-BEAM W/PIGTAIL CONN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-11.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 3.3A 150 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf