Vishay/Dale RNC50J3520BSBSL
RNC50J3520BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3520BSBSL
Brief Description
RES 352 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3520BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3520BSBSL
QUANTITY
RNC50J3520BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3520BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3520BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3520BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3520BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3520BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3520BSBSL
LED T-5MM 17MM SQ 9LED 3SRD/6SGN datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB 144-LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 3.5A DPAK-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
BOARD DEMO LT4363IDE-2 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf