Vishay/Dale RNC50J3522BSB14
RNC50J3522BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3522BSB14
Brief Description
RES 35.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3522BSB14.pdf
Availability of RNC50J3522BSB14
QUANTITY
RNC50J3522BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3522BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3522BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3522BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3522BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3522BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3522BSB14
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
THERMAL INTERFACE PAD 25.4MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf