Vishay/Dale RNC50J3882BSBSL
RNC50J3882BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3882BSBSL
Brief Description
RES 38.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3882BSBSL.pdf
Availability of RNC50J3882BSBSL
QUANTITY
RNC50J3882BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3882BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3882BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3882BSBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3882BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3882BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J3882BSBSL
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TQFN datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY NATL 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
BLZ 5.00/12/270F SN OR datasheet.pdf
RES 200 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf