Vishay/Dale RNC50J4220BSRSL
RNC50J4220BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4220BSRSL
Brief Description
RES 422 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4220BSRSL.pdf
Availability of RNC50J4220BSRSL
QUANTITY
RNC50J4220BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4220BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4220BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4220BSRSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4220BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4220BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J4220BSRSL
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2500 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LEVEL YLW,YLW datasheet.pdf
RES 12.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
IC RF LDMOS FET 3V 79A PKG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONNECTOR, GROUNDING, 20 P datasheet.pdf
470UF 35V 10X20 datasheet.pdf