Vishay/Dale RNC50J4320BRRE6
RNC50J4320BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4320BRRE6
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4320BRRE6.pdf
Availability of RNC50J4320BRRE6
QUANTITY
RNC50J4320BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4320BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J4320BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4320BRRE6
Related LinksRNC50J4, RNC50J4320BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4320BRRE6 Details Description
Related parts for RNC50J4320BRRE6
DIP CABLE - CDP14G/AE14M/CDP14G datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 9V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf