Vishay/Dale RNC50J4320BSB14
RNC50J4320BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4320BSB14
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4320BSB14.pdf
Availability of RNC50J4320BSB14
QUANTITY
RNC50J4320BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4320BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J4320BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4320BSB14
Related LinksRNC50J4, RNC50J4320BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4320BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J4320BSB14
RES SMD 232K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 2.25V LOW CURRENT MON SOT23-5 datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 42WQFN datasheet.pdf
KIT QUICK DISCONNECT K-181 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
PLUG 3PC SMB MINI-75OHM 735A datasheet.pdf
IC CTLR CURR MODE 3PH PG 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf