Vishay/Dale RNC50J4320BSBSL
RNC50J4320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4320BSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4320BSBSL.pdf
Availability of RNC50J4320BSBSL
QUANTITY
RNC50J4320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4320BSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4320BSBSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J4320BSBSL
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERG IK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 120000UF 16V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
KIT DEV MCU HERCULES datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484BGA datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf