Vishay/Dale RNC50J4323FRB14
RNC50J4323FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4323FRB14
Brief Description
RES 432K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4323FRB14.pdf
Availability of RNC50J4323FRB14
QUANTITY
RNC50J4323FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4323FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J4323FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4323FRB14
Related LinksRNC50J4, RNC50J4323FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4323FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J4323FRB14
IC PSRAM 32MBIT 70NS 48VFBGA datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 20POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
RES 470 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PLATFORM MANAGER 128TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SLOTTED TERMINAL PIN datasheet.pdf
RECPT VAL-U-LOK datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf