Vishay/Dale RNC50J4481BSRSL
RNC50J4481BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4481BSRSL
Brief Description
RES 4.48K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4481BSRSL.pdf
Availability of RNC50J4481BSRSL
QUANTITY
RNC50J4481BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4481BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4481BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4481BSRSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4481BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4481BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J4481BSRSL
JUMPER-H1500TR/A2015A/X 10" datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 15-10MS SOT23-6 datasheet.pdf
DUCT TAPE BANDAGE 20PACK datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
FRONT PANEL H7CX 4DIGIT WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf