Vishay/Dale RNC50J4530FSRSL
RNC50J4530FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4530FSRSL
Brief Description
RES 453 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4530FSRSL.pdf
Availability of RNC50J4530FSRSL
QUANTITY
RNC50J4530FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4530FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4530FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4530FSRSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4530FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4530FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J4530FSRSL
CONN SPRING 36POS DUAL .177 PCB datasheet.pdf
RES SMD 11.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 4-20MA CURRENT-LOOP TX 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MINIFIT BMI RA DR HDR SELLOAD datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 60POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
CB BTS 60 2 ASY datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V TO-3PN datasheet.pdf