Vishay/Dale RNC50J4532BSR36
RNC50J4532BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4532BSR36
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4532BSR36.pdf
Availability of RNC50J4532BSR36
QUANTITY
RNC50J4532BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4532BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50J4532BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4532BSR36
Related LinksRNC50J4, RNC50J4532BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4532BSR36 Details Description
Related parts for RNC50J4532BSR36
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN RECPT 8POS .100 POLAR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PWR 2X3 RECEPT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf