Vishay/Dale RNC50J4533BSB14
RNC50J4533BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4533BSB14
Brief Description
RES 453K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4533BSB14.pdf
Availability of RNC50J4533BSB14
QUANTITY
RNC50J4533BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4533BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J4533BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4533BSB14
Related LinksRNC50J4, RNC50J4533BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4533BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J4533BSB14
CONN RACK & PANEL PLUG 38POS datasheet.pdf
IC SNGL SCHM-TRG INV GATE SOT-5 datasheet.pdf
FUSE 80A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
SENSOR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 90 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf