Vishay/Dale RNC50J45R9BSBSL
RNC50J45R9BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J45R9BSBSL
Brief Description
RES 45.9 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J45R9BSBSL.pdf
Availability of RNC50J45R9BSBSL
QUANTITY
RNC50J45R9BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J45R9BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J45R9BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J45R9BSBSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J45R9BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J45R9BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J45R9BSBSL
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 10"W datasheet.pdf
SWITCH CAP WHITE TL SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 480MBPS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf