Vishay/Dale RNC50J4643FSB14
RNC50J4643FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4643FSB14
Brief Description
RES 464K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4643FSB14.pdf
Availability of RNC50J4643FSB14
QUANTITY
RNC50J4643FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4643FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J4643FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4643FSB14
Related LinksRNC50J4, RNC50J4643FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4643FSB14 Details Description
Related parts for RNC50J4643FSB14
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
ENCL FLOOR STAND ST 20X10X8" GR datasheet.pdf
OSC XO 187.5MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 5.12"L X 3.7"W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 15POS datasheet.pdf
FILTER SAW 2448.5MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.78A 129 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 10DFN datasheet.pdf