Vishay/Dale RNC50J6193BSBSL
RNC50J6193BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6193BSBSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6193BSBSL.pdf
Availability of RNC50J6193BSBSL
QUANTITY
RNC50J6193BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6193BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6193BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6193BSBSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6193BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6193BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J6193BSBSL
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf