Vishay/Dale RNC50J6341BRBSL
RNC50J6341BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6341BRBSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6341BRBSL.pdf
Availability of RNC50J6341BRBSL
QUANTITY
RNC50J6341BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6341BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6341BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6341BRBSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6341BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6341BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J6341BRBSL
IDC CABLE - MPD40K/MC40M/MPD40K datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECP SCREW MT 4.8MM TAB datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 80POS GOLD STR datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf