Vishay/Dale RNC50J6342FSBSL
RNC50J6342FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6342FSBSL
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6342FSBSL.pdf
Availability of RNC50J6342FSBSL
QUANTITY
RNC50J6342FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6342FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6342FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6342FSBSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6342FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6342FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J6342FSBSL
64-PIN TEST CLIP GOLD DIP .90" datasheet.pdf
IGBT 600V 760A 1600W D4 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 400VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S OLIV datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 35POS HL LOW P datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf