Vishay/Dale RNC50J6422BSRSL
RNC50J6422BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6422BSRSL
Brief Description
RES 64.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6422BSRSL.pdf
Availability of RNC50J6422BSRSL
QUANTITY
RNC50J6422BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6422BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6422BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6422BSRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6422BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6422BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J6422BSRSL
JUMPER-H1503TR/A3049R/X 3" datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR ADS8481 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 26VC 8SOIC datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 311.04MHZ LVDS SMD datasheet.pdf