Vishay/Dale RNC50J6733BSRE6
RNC50J6733BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6733BSRE6
Brief Description
RES 673K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6733BSRE6.pdf
Availability of RNC50J6733BSRE6
QUANTITY
RNC50J6733BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6733BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J6733BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)673k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6733BSRE6
Related LinksRNC50J6, RNC50J6733BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6733BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J6733BSRE6
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC 4:1 SERIALIZER 622MBPS 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.4A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 34MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 250VAC 75VDC datasheet.pdf
MSG 3U PLUGS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf