Vishay/Dale RNC50J6800BSB14
RNC50J6800BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6800BSB14
Brief Description
RES 680 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6800BSB14.pdf
Availability of RNC50J6800BSB14
QUANTITY
RNC50J6800BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6800BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J6800BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6800BSB14
Related LinksRNC50J6, RNC50J6800BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6800BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J6800BSB14
CONVERTER DC/DC 5V 30W OUT datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM DC2W-NC .3M datasheet.pdf
IC DRIVER 8BIT PAR I/O 20TSSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES 25 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
IC RF TRANSMITTER 16TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6SON datasheet.pdf
BRIDGE RECT 9A 200V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 70MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf