Vishay/Dale RNC50J7321BSB14
RNC50J7321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J7321BSB14
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J7321BSB14.pdf
Availability of RNC50J7321BSB14
QUANTITY
RNC50J7321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J7321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J7321BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J7321BSB14
Related LinksRNC50J7, RNC50J7321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J7321BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J7321BSB14
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
SIDE ENTRY TINEL-LOCK RING 40AWG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 86POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf