Vishay/Dale RNC50J7771BSB14
RNC50J7771BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J7771BSB14
Brief Description
RES 7.77K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J7771BSB14.pdf
Availability of RNC50J7771BSB14
QUANTITY
RNC50J7771BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J7771BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J7771BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J7771BSB14
Related LinksRNC50J7, RNC50J7771BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J7771BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J7771BSB14
CONN RP-SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER HS TTL 5TSOP datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
8 POS AMPSEAL VERTICAL HDR datasheet.pdf