Vishay/Dale RNC50J8451BSRSL
RNC50J8451BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J8451BSRSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J8451BSRSL.pdf
Availability of RNC50J8451BSRSL
QUANTITY
RNC50J8451BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J8451BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J8451BSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J8451BSRSL
Related LinksRNC50J8, RNC50J8451BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J8451BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J8451BSRSL
IDC CABLE - MSC14A/MC14M/MSC14A datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 40A 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 22MM M20-1.5 6G 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 4PWR 24SGL 1.57MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG R/A 2M datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 167MHZ VFBGA datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C UNSHLD 600V datasheet.pdf