Vishay/Dale RNC50J9200BSRSL
RNC50J9200BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9200BSRSL
Brief Description
RES 920 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9200BSRSL.pdf
Availability of RNC50J9200BSRSL
QUANTITY
RNC50J9200BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9200BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9200BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)920
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9200BSRSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9200BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9200BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J9200BSRSL
CONN CAP 12POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
HEATSHRINK DUALWALL 1 1/2"X4'BLK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 1060 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf