Vishay/Dale RNC50J9311BRRE6
RNC50J9311BRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9311BRRE6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9311BRRE6.pdf
Availability of RNC50J9311BRRE6
QUANTITY
RNC50J9311BRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9311BRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J9311BRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9311BRRE6
Related LinksRNC50J9, RNC50J9311BRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9311BRRE6 Details Description
Related parts for RNC50J9311BRRE6
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A DO214 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DKIP COMPENSATED CHOKE 36A datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A TO220CP-3 datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 19POS datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.5" DIA BLACK datasheet.pdf
CONN SOCKET 2POS 7.92MM datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf