Vishay/Dale RNC50J9311BSRE6
RNC50J9311BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9311BSRE6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9311BSRE6.pdf
Availability of RNC50J9311BSRE6
QUANTITY
RNC50J9311BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9311BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J9311BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9311BSRE6
Related LinksRNC50J9, RNC50J9311BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9311BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J9311BSRE6
RES SMD 17.4KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X3.81MM QUAD YLW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V JB 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 470 I/O 672FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf