Vishay/Dale RNC50J9322BSRE6
RNC50J9322BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9322BSRE6
Brief Description
RES 93.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9322BSRE6.pdf
Availability of RNC50J9322BSRE6
QUANTITY
RNC50J9322BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9322BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J9322BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9322BSRE6
Related LinksRNC50J9, RNC50J9322BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9322BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J9322BSRE6
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL - SUPERMICRO 46CIR datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
BCF 3.81/17/180LR SN OR BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MICRO 100 SKT 48" YEL JACKS datasheet.pdf