Vishay/Dale RNC50J9531FSRSL
RNC50J9531FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9531FSRSL
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9531FSRSL.pdf
Availability of RNC50J9531FSRSL
QUANTITY
RNC50J9531FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9531FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9531FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9531FSRSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9531FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9531FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J9531FSRSL
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SOT223 datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V 300W OUT T/H datasheet.pdf
MODULE DDR3L SDRAM 8GB 204SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf