Vishay/Dale RNC50J9532DSRSL
RNC50J9532DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9532DSRSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9532DSRSL.pdf
Availability of RNC50J9532DSRSL
QUANTITY
RNC50J9532DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9532DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9532DSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9532DSRSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9532DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9532DSRSL Details Description
Related parts for RNC50J9532DSRSL
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADM1172 datasheet.pdf
RES 47 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC RF TXRX LP SUB-1GHZ 20QFN datasheet.pdf
OSC XO 85.909089MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 65POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
PMR5/PMR7 CONDUIT CONN FITTING datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf