Vishay/Dale RNC50J9881BSBSL
RNC50J9881BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9881BSBSL
Brief Description
RES 9.88K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9881BSBSL.pdf
Availability of RNC50J9881BSBSL
QUANTITY
RNC50J9881BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9881BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9881BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9881BSBSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9881BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9881BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J9881BSBSL
DIE SET MR CONN USE WITH A9996 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 3COND CLEAR 50' datasheet.pdf
STRAIN RELIEF-METAL-PG9 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf