Vishay/Dale RNC55H1073DRB14
RNC55H1073DRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H1073DRB14
Brief Description
RES 107K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H1073DRB14.pdf
Availability of RNC55H1073DRB14
QUANTITY
RNC55H1073DRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H1073DRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H1073DRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H1073DRB14
Related LinksRNC55H1, RNC55H1073DRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H1073DRB14 Details Description
Related parts for RNC55H1073DRB14
IC MOSFET DRIVER 1CHANNEL 8SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 4BIT 16TSSOP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 1A datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
SHOULDER SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2A/4A 14VQFN datasheet.pdf