Vishay/Dale RNC55H1322BRR36
RNC55H1322BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H1322BRR36
Brief Description
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H1322BRR36.pdf
Availability of RNC55H1322BRR36
QUANTITY
RNC55H1322BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H1322BRR36
Internal Part NumberEIS-RNC55H1322BRR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H1322BRR36
Related LinksRNC55H1, RNC55H1322BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H1322BRR36 Details Description
Related parts for RNC55H1322BRR36
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS STR datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLACK 2/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
10 SIL EXT P/HDR 12MM datasheet.pdf
EMITTER IR 875NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf