Vishay/Dale RNC55H22R1BSRSL
RNC55H22R1BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H22R1BSRSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H22R1BSRSL.pdf
Availability of RNC55H22R1BSRSL
QUANTITY
RNC55H22R1BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H22R1BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H22R1BSRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H22R1BSRSL
Related LinksRNC55H2, RNC55H22R1BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H22R1BSRSL Details Description
Related parts for RNC55H22R1BSRSL
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 200V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MODULE IRDA 115.2KBPS 8SMD datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSED MODULAR PROBE 0.5A/1000V R datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .437 datasheet.pdf
LJT 22C 22#22D PIN RECP datasheet.pdf
68UF 63V 10X30MM 85C 15000H datasheet.pdf