Vishay/Dale RNC55H3092BSBSL
RNC55H3092BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3092BSBSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3092BSBSL.pdf
Availability of RNC55H3092BSBSL
QUANTITY
RNC55H3092BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3092BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3092BSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3092BSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3092BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3092BSBSL Details Description
Related parts for RNC55H3092BSBSL
TRANS PREBIAS NPN 150MW SC75 datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY VFD ALPHA 1X20 6.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 4.5A 39.5 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4SSOP SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 168POS GOLD datasheet.pdf