Vishay/Dale RNC55H3122DSBSL
RNC55H3122DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3122DSBSL
Brief Description
RES 31.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3122DSBSL.pdf
Availability of RNC55H3122DSBSL
QUANTITY
RNC55H3122DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3122DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3122DSBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)31.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3122DSBSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3122DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3122DSBSL Details Description
Related parts for RNC55H3122DSBSL
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 2.5VOUT 4.5A SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 27A TO-220FP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH 4 X SPST 16CSP datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/05/180SH150C BK BX datasheet.pdf
Connector Header 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf